PROGRAMOS SUAUGUSIEMS

KINO REŽISŪRA IR TECHNINIS RAŠTINGUMAS

VIETŲ NĖRA

Skirta suaugusiems

Trukmė 4 mėn (15 paskaitų)

Trečiadieniais 18:30 (2 val.)

Kaina 650 eur (galima mokėti dalimis)

Pradžia 2024 m. kovas

Kino režisūros paskaitose susipažinsime su kino gamybos pagrindais bei dramaturgijos principais. Sužinosime, kaip ruošiamasi filmavimui, kaip dirbama filmavimo aikštelėje, ir kas vyksta, kai filmas nufilmuojamas. Mokysimės kaip dirbti su kitais filmo departamentais (aktoriais, prodiuseriu, operatoriumi, dailininku, garso režisieriumi). Analizuosime reikšmingus filmus ir įgytas žinias pritaikysime filmuodami bei montuodami savo filmo sceną.

Kino techninio raštingumo paskaitose susipažinsime su įvairiomis filmavimo technikomis. Įgysime žinių kaip kontroliuoti kameros nustatymus siekiant gauti maksimalią estetinę kino kadrų kokybę. Teoriją lydės praktiniai užsiėmimai.

Garso režisūros paskaitose bus aptariamas garso vaidmuo kine bei kituose vizualiuosiuose menuose. Turėsite galimybę susipažinti su įvairiomis garso įrašymo technikomis, kurias galėsite pritaikyti savo praktiniuose darbuose. Taip pat kalbėsime apie kino garso postprodukciją: aptarsime jos reikšmę bei svarbą kino filme, galimą jos eigą, įvertinant turimas priemones ir suteiktas sąlygas.

Rudens semestro kursas orientuotas į vaidybinį kiną, pavasario semestro kursas skirtas dokumentiniam kinui.

Filmavimo ir garso įrašymo technika reikalinga paskaitų metu suteikiama. Namų darbų užduotims reikia turėti savo filmavimo techniką - tai gali būti tiek filmuojantis telefonas, tiek profesionali filmavimo technika.

KINO SCENARIJUS

VIETŲ NĖRA

Skirta suaugusiems

Trukmė 3 mėn (12 paskaitų)

Kevirtadieniais 18:30 (2 val.)

Kaina 650 eur (galima mokėti dalimis)

Pradžia 2024 m. kovas

Scenarijaus kursuose susipažinsime su kino scenaristo profesija, darbo specifika bei scenarijaus rašymo etapais. Gilinsimės į filmo struktūrą (tiek trumpo, tiek ilgametražio), personažų kūrimą ir techninį scenos išrašymą.

Teorinio kurso metu gilinsimės į scenarijaus rašymo technikas. Susipažinsime su rašymu skirtingiems filmų žanrams. Taikant kūrybinio rašymo pratimus, kursime idėjas scenarijams, mokysimės jas pristatyti auditorijai. Praktinių užsiėmimų metu skaitysime, analizuosime užduotis, mokysimės ne tik rašyti, bet ir tiksliai pritaikant bei atsirenkant komentarus, taisyti ir perrašinėti savo medžiagą.

Rudens semestro kursas orientuotas į kino scenarijaus teoriją ir praktinius pratimus. Gilinsimės, kaip atrasti formą ir žanrą savo asmeniniam projektui.

Baigę šį kursą, ar jau turintys patirties scenarijaus rašymo srityje pavasario semestre turės galimybę rinktis scenarijaus rašymo kursą skirtą konkrečios idėjos vystymui.